הלוואות לסטודנטים

קבלו הלוואות לסטודנטים

בישראל לא פעם קמים מאבקים על הורדת שכר הלימוד הגבוה. אנשים רבים המעוניינים להתחיל ללמוד מוצאים את עצמם בדרך כלל בפני מכשול הנקרא שכר לימוד. בעוד במקומות רבים באירופה ובעולם הלימודים ניתנים בחינם למי שרק מוכן לעמוד בחוקים ובתנאים של המכללה או לכל הפחות גובים שכר לימוד פחות גבוה הרי שפה בישראל שכר הלימוד רק הולך ועולה עם הזמן. בשל עובדה זו פחות ופחות אנשים מצליחים להגיע לחיסכון המאפשר להם לממן את הלימודים שלכם שלא לדבר על הוצאות המחיה הנדרשות להם במהלך תקופת הלימודים. לצורך כך רבים מהם פונים לאופציה של הלוואות לסטודנטים.

הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים לשכר הלימוד:

יש כמה דרכים לשלם על שכר הלימוד. יש המשלמים מראש את שכר הלימוד הנדרש לכל 3-4 השנים של השנים ואחרים משלמים את שכר הלימוד מדי שנה. למעשה כאשר פונים לבנקים למשל לעתים ההלוואה ניתנת בחלקים: אחת לשנה את שכר הלימוד השנתי. זאת כדי להפחית את הסיכון של הבנק במתן ההלוואה במידה והסטודנט ינשור במהלך הלימודים. על כל פנים בדרך כלל ההלוואה שתהיה היא על כל שכר הלימודים הנדרש ללימודי התואר. הסכום ישולם למכללה והסטודנטים יזכה בדרך כלל לגרייס (בהתאם לגוף המלווה) עבור ההלוואה. כיום יש סוגי הלוואות סטודנטים המאפשרים לסטודנט להתחיל להחזיר את תשלומי ההלוואה רק לאחר שהשלים את הלימודים ויכול להתחיל לעבוד במקצוע שרכש ויש הלוואות שניתן לקבל גרייס של כמה חודשים כדי להתאקלם לתקופת הלימודים ואז להתחיל להחזיר את התשלומים במקביל ללימודים.

הלוואות לסטודנטים למחיה:

סוג נוסף של הלוואה לסטודנטים היא כאשר הסטודנטים זקוקים במהלך הלימודים להוצאות מחיה כדי שיוכלו להתרכז בלימודים. הלוואות מסוג זה לא יממנו את כל הוצאות המחיה של הסטודנטים אך בהחלט יוכלו לעזור מעט כלכלית במהלך התקופה המאתגרת.

לסיכום; בנקים וגופים חוץ בנקאיים שונים נהנים לתת הלוואות לסטודנטים. הסיבה לכך היא שבסיום הלימודים בהצלחה האדם לו את מעניקים את ההלוואה ייחשב לאדם שרכש השכלה ויש לו תואר או מקצוע ביד עמו יוכל לזכות ביתרון בשוק העבודה. מה שאומר שאותו אדם יהיה בעל סבירות גבוהה למציאת עבודה מסודרת ולהחזיר את ההלוואה בצורה סדירה ללא תקלות.

עוד באתר